Sedlecký Kaolin

MENU

O naší společnosti

  • Úvod
  • O naší společnosti

Sedlecký kaolin a. s. byla založena v roce 1892 a stala se předním českým producentem kaolinu. Naší nejvýznamnější lomovou lokalitou je Karlovarský kraj, ve kterém těžíme kaolin té nejvyšší kvality.

Vize a hodnoty

Jsme hrdí na to, že jsme spolehlivým dodavatelem produktů prvotřídní kvality. Tuto silnou pozici chceme upevnit a dále ji rozvíjet. Díky neustálému výzkumu a vývoji těch nejmodernějších technologií můžeme zákazníkům přinášet stále širší nabídku výrobků. To bychom nezvládli bez týmu spokojených zaměstnanců. Proto rozvíjíme jejich talent a vytváříme pro ně motivující pracovní prostředí. Jako ekologicky odpovědná společnost navíc chceme pracovat s ohledem na životní prostředí a soustředit se na rekultivaci krajiny Karlovarského kraje.

Kontrola kvality a certifikace

Kvalita našich výrobků je pod neustálou kontrolou. Její nejvyšší standardy prověřujeme pravidelnými zkouškami v laboratořích.

Certifikace ISO 9001 -
ISO 14001
Kontrola kvality
Bezpečnost práce

Historie společnosti

V průběhu třech století se způsob těžby a zpracování suroviny zásadně změnily. Pozici celosvětově uznávaného producenta kaolinu si však držíme dodnes.

Ochrana přírody

Dbáme na těžbu v souladu s ochranou životního prostředí. Proto neustále investujeme do moderního výzkumu a vývoje nových technologií. Ty nám umožňují pracovat ekologicky a chránit přírodu. Vytěžená území rekultivujeme a vracíme je zpět do krajiny.

219
Hektarů půdy
navráceno přírodě
198
Hektarů půdy
plánováno k rekultivaci

Okolí
Karlovarského
kraje

Stavač májový
Rekultivovaná krajina v hájku